Rozvoz květin Plzeň

Péče o řezané květiny

Přinášíme vám pár triků, které prodlouží životnost vašim řezaným květinám až o několik dní. Věnujte jim péči, když je dostanete nebo si je sami koupíte pro radost. 

Péče o řezané květiny  | Rozvoz květin Plzeň
  1. Po vybalení kytice z papíru se pokochejte krásou, kterou máte právě před sebou. Připravte si vázu a vymyjte ji. Většinou doporučujeme vlažnou vodu, ale například květiny jako jsou tulipány a narcisky, milují vodu studenou s pár kostkami ledu.
     
  2. Do vody vsypejte sáček s výživou, který dostanete v každém květinářství. Říkáte si, má to cenu? Má. Opravdu. Výživa působí nejen jako dezinfekce vody ve váze, ale také zachová delší čerstvost květin a podpoří i kvetení poupat.

  3. Stonky květin vždy seřízněte šikmým řezem a zkraťte o 1–2 cm, případně sestříhněte alespoň nůžkami. Ano, i to je důležité. Pokud totiž převážíte květinu „na sucho“ dochází k zaschnutí stonků. Je to přirozená obrana květiny, která tak brání ztrátě vody a vytváří si svoji barieru. Když konec stonku neobnovíte, nedostane se ke květům dostatečné množství vody a květina brzy uvadá. Šikmý řez zase zajistí větší plochu pro absorbování vody. 

  4. Květinu vložte do připravené vázy, nejlépe skleněné. Stonky by měly být ponořeny alespoň ve ¾ pod úvazkem. Nikdy by ve vodě neměly být listy, dochází pak k množení bakterií a velmi rychle se kazí voda. Vodu ve váze měňte každý den. Řez obnovujte nejlépe každé dva dny, stejně tak vymyjte vázu vodou s kapkou sava a důkladně vypláchněte.

  5. Pokud vám ve vázané kytici, kde je plno různých druhů květin, postupně uvadají kvítka, květinu rozvažte, vyberte uvadlé a ty ostatní upravujte stále šikmým řezem. Některé květy vám mohou vydržet i několik týdnů. 

Další tipy, jak si udržet květinu co nejčerstvější – nenechávejte květiny v blízkosti zrajícího ovoce; neumisťujte květy na přímé slunce, do průvanu nebo k topení; když máte možnost, umístěte květinu na noc do chladného místa a zpívejte jim.

Krásné a originální kytice jako dárek nebo jen tak s rozvozem po Plzni a okolí vám rádi uvážeme v Le Fleur Design.