Rozvoz květin Plzeň

Potěšte ženy ve svém okolí originální kyticí od nás

Možná máte Mezinárodní den žen v Česku nechvalně spojený s komunistickým režimem a rozdáváním karafiátů, jeho historie ale sahá mnohem dále a jeho příběh vás určitě osloví. 

Potěšte ženy ve svém okolí originální kyticí od nás | Rozvoz květin Plzeň

Tak se nebojte popřát ženám ve svém okolí, není to přežitek starých časů. Obdarovat je můžete krásnou a neotřelou kyticí z naší nabídky nebo zajímavým dárečkem.

 Mezinárodní den žen je úzce spjatý s bojem o volební práva žen. Velká stávka newyorských švadlen se uskutečnila právě 8. března 1908 a postavila se za ně Socialistická strana USA. Slavit se svátek začal o rok později a v roce 1911 se poprvé slavil také v Německu, Rakousku-Uhersku, Švýcarsku a Dánsku. Přesné datum 8. března se ustanovilo až po první světové válce. 

V roce 1975 byl oficiálně uznán Organizací spojených národů jako den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj a slaví se tak po celém světě. U nás byl stanoven jako významný den v roce 2004. V minulosti byl využíván pro různé politické cíle, a tak ho některé starší generaci nerady slaví. Postupně se opět dostává do oblíbenosti pro svou původní myšlenku boje za práva žen.

Pro tuto příležitost vám naše online květinářství rádo vytvoří krásnou a originální kytici na míru s rozvozem po Plzni a okolí zdarma. Kromě kytic vázaných s láskou nabízíme také menší dárečky nebo dobroty, které každé dámě rozhodně udělají radost.