Rozvoz květin Plzeň
Vážení zákazníci, 10.10. v 10:00 otevíráme naše květinářství v Plzni na Roudné, Otýlie Beníškové 6. Těsíme se na Vás!

Valentýn není jediný čas lásky

Tradičně jsme slavili 1. květen jako lásky čas, bez dárků, jen zamilovaným polibkem pod rozkvetlou třešní. V posledním desetiletí se k nám ale vkradl anglosaský den sv. Valentýna, který oslavuje lásku a zamilované. A protože se všechny komerční svátky těší velké oblibě, rychle jsme tomuto fenoménu podlehli. Proč zrovna sv. Valentýn? 

Valentýn není jediný čas lásky | Rozvoz květin Plzeň

Říká se, že tradiční polibek pod rozkvetlou třešní na 1. máje nejlépe v Praze na Petříně se ujal až po vydání slavné básně Karla Hynka Máchy Máj. Láska se ale v tomto období oslavovala i dříve s dalšími májovými oslavami jako je tradiční pálení čarodějnic a stavění a hlídání májky. Ovšem s postupnou globalizací se k nám dostaly oblíbené svátky jako Halloween a sv. Valentýn a velmi rychle se adaptovaly. Silvestrovské ohňostroje v obchodech rychle střídají srdce.

Na den sv. Valentýna si zamilované páry vzájemně kupují dárky, květiny, tráví spolu čas třeba romantickou večeří. A proč 14. února? Sv. Valentýn byl knězem ve starém Římě a v době, kdy Claudius II. zakazoval vojákům sňatky, aby z války neutíkali za rodinami, je potají oddával. Za to byl právě 14. února popraven. Od té doby se tento den slaví jako svátek zamilovaných.

Pokud pro svou polovičku ještě nic nemáte, můžete je potěšit květinou nebo dárkem z naší valentýnské nabídky s rozvozem po Plzni a okolí. Nabízíme velmi originální kytice vázané s láskou a skvělé dobroty.